Sammon vuosikertomus vuodelta 2012 ja Sammon 25-vuotisesta pörssihistoriasta kertova yritysvideo on palkittu kansainvälisillä Red Dot Communication Design 2013 -palkinnoilla.

Red Dot design award winner 2013

Yhteystiedot

Sampo Oyj

Osoite

Sampo Oyj
Fabianinkatu 27
00100 Helsinki

Puhelin

010 516 0100

Faksi

(09) 228 90 434 tai
010 516 0016

Internet

www.sampo.com

Sähköposti

etunimi.sukunimi@sampo.fi

Y-tunnus

0142213-3

Rekisteröity kotipaikka

Helsinki

Konserniin kuuluvien yhtiöiden yhteystiedot

www.sampo.com/yhteydet

Sijoittajasuhteet

Jarmo Salonen

Johtaja, sijoittajasuhteet ja konserniviestintä

puhelin 010 516 0030
jarmo.salonen@sampo.fi

Peter Johansson

Talousjohtaja


puhelin 010 516 0010
peter.johansson@sampo.fi

Johanna Tynkkynen

Viestintäpäällikkö


puhelin 010 516 0067
johanna.tynkkynen@sampo.fi

Essi Nikitin

IR-päällikkö (äitiyslomalla)

puhelin 010 516 0066
essi.nikitin@sampo.fi

Osakasneuvonta

Pirkko Rantanen

Palvelupäällikkö,
osakasneuvonta

puhelin 010 516 0068
faksi 010 516 0719
pirkko.rantanen@sampo.fi

Konserniviestintä

Jarmo Salonen

Johtaja, sijoittajasuhteet ja konserniviestintä

puhelin 010 516 0030
jarmo.salonen@sampo.fi

Maria Silander

Viestintäpäällikkö,
mediasuhteet

puhelin 010 516 0031
maria.silander@sampo.fi

Päivi Walldén

Viestintäpäällikkö,
julkaisut ja verkkoviestintä

puhelin 010 516 0049
paivi.wallden@sampo.fi

Carolina Orädd

Verkkoviestintäpäällikkö

puhelin 010 516 0065
carolina.oradd@sampo.fi

Johanna Tynkkynen

Viestintäpäällikkö

puhelin 010 516 0067
johanna.tynkkynen@sampo.fi

Palaute

Otamme mielellämme vastaan palautetta ja kysymyksiä liittyen verkkovuosikertomukseemme. Voit antaa palautetta tällä lomakkeella. Tähdellä (*) merkityt kentät ovat pakollisia. Palaute ohjautuu Sammon sijoittajasuhteet- ja konserniviestintäyksikköön.

Yhteystietosi

Kiitos palautteestasi.

Sammon sijoittajasuhteet- ja konserniviestintä

Täytä kaikki pakolliset kentät.